Gerų žinių dėl prievolės atkurti daugiametes pievas laukusiems ūkininkams – puikios naujienos iš Europos Parlamento.
Nacionalinė mokėjimo agentūra reikalavimą dėl daugiamečių pievų atkūrimo pripažins netekusiu galios – tokio pranešimo ūkininkai sulauks jau artimiausiomis dienomis. EP Žemės ūkio ir kaimo plėtros komitetas didele balsų persvara pritarė Europos Komisijos deleguotam reglamentui dėl Geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės (GAAB) standartų, kurie ir numato šiuos taisyklių pakeitimus.
Džiaugiuosi, kad ilga ir atkakli mūsų visų, o pirmiausiai – Lietuvos žemdirbių – kova dėl šios statistinės klaidos pagaliau atsipirko. Turiu abejonių, ar problema išspręsta galutinai, ar tik šiam BŽŪP laikotarpiui, tuolab, kad gyvulininkystė Lietuvoje tebesitraukia. Oficialiosios statistikos portalo duomenimis, auginamų galvijų skaičius metų pradžioje, lyginant su 2023 metais, Lietuvoje sumažėjo net 22 449 galvijais, tarpu kurių patenka buliukai, telyčaitės ir karvės. Kiaulienos sektorius taip pat traukėsi, o tai išduoda gerokai mažesnis užaugintų kiaulių skaičius, kuris yra net 29 589 mažesnis nei pernai metų pradžioje.
Visgi, bent laikinai Lietuvos žemdirbiai gali lengviau atsikvėpti.
O būsimo Lietuvos žemės ūkio ministro laukia nemenkas iššūkis – atgaivinti Lietuvos gyvulininkystę. Kad daugiametės pievos taptų reikalingos dėl jose besiganančių gyvulių gausos. Nuoširdžiai linkiu, kad taip nutiktų jau artimiausiu laikotarpiu.
Sveikinu visą Lietuvos žemdirbių bendruomenę su dideliu pasiekimu. Esate tikrieji savo krašto šeimininkai.
Gerų žinių dėl prievolės atkurti daugiametes pievas laukusiems ūkininkams – puikios naujienos iš Europos Parlamento
2024-03-19