Europarlamentaras Bronis Ropė teikia pasiūlymus rezoliucijai, kuria siekiama kurti naujas darbo vietas regioninėse savivaldybėse, pasinaudojant investicijomis iš Sanglaudos fondo. Parlamentaro parengtas pasiūlymo projektas bus svarstomas Europos Parlamento Užimtumo ir socialinių reikalų komitete.
„Įdarbinkime ES Sanglaudos politikos fondo lėšas tam, kad sukurtume aukštos pridėtinės vertės darbo vietas regionuose. Vietiniams verslams ir kitiems subjektams tokios lėšos neleis prarasti konkurencinio pranašumo ir tuo pačiu padės sumažinti neigiamą poveikį klimatui.“ – sakė Bronis Ropė.
Pasak parlamentaro, Lietuva nebėra vien pigios darbo jėgos šalis, todėl šalyje turi kurtis ir vykdyti veiklą tokie verslai, kurie kuria aukštos pridėtinės vertės produktus bei paslaugas informacinių technologijų, bioinžinerijos, fizikos ir kitose inovatyviose srityse. Lietuvos universitetai ruošia aukštos kokybės specialistus, o „Erasmus +“ programos dėka, kurios finansavimo siekiau parlamente, suteikia galimybę jauniems žmonėms pasisemti naujų mokslinių žinių iš Europos švietimo įstaigų bei tokias įgytas žinias pritaikyti sugrįžus į tėvynę.
Lietuvą užklupo recesija, todėl verslai stabdo veiklas ir, deja, leidžia savo darbuotojus į prastovas. Tam, kad sušvelninti recesijos neigiamus padarinius šalies žmonėms, svarbu tikslingai „įdarbinti“ Sanglaudos lėšas. „Negebėdami pritraukti investicijų į aukštą pridėtinę vertę kuriančias technologijas, atsidursime „vidutinių pajamų spąstuose“. Ką jau kalbėti apie šalies regionus, kur darbo užmokesčio netolygumai siekia net 459,1 eurą, nes juose, tiesiog, nėra tokių darbo vietų.“ – pastebėjo europarlamentaras.
Remiantis Valstybinės duomenų agentūros duomenimis, vidutinis mėnesio atlyginimas „į rankas“ Zarasų rajone pernai metais sudarė 821 eurus, tuo tarpu Vilniaus mieste – 1280,1 eurus. Vertindamas tokius žmonių gaunamo užmokesčio skirtumus šalyje, B. Ropė klausia, ar Lietuvos valdžia negeba deramai nukreipti europinių pinigų iš Sanglaudos fondo? Juk, minėto fondo lėšos ir skirtos tam, kad būtų galima mažinti atskirtį tarp šalių didmiesčių ir regioninių centrų. „Atrodo, kad kuriame vieno miesto valstybę, nes tik Vilniuje susikoncentravusios visos technologinės įmonės. Kodėl tokių įmonių beveik nėra regioninėse savivaldybėse?“ – klausė EP narys.
EP nario B. Ropės parengtuose ir registruotuose rezoliucijos siūlymuose yra akcentuojama, kad Sanglaudos fonde turėtų būti numatytos lėšos ir viešoms socialinėms reikmėms. Tokiu atveju, būtų galima skatinti regionų gyventojų užimtumą, užtikrinti, kad regioninėse savivaldybėse ir toliau veiktų gydymo bei švietimo įstaigos.
„Sanglaudos politika – pagrindinė priemonė, kuri pasitarnautų šaliai susiduriant su recesija, nes padėtų „auginti“ ekonomikos konkurencingumą, o svarbiausia – prisidėtų prie spartesnio žmonių atlyginimų augimo! Neleisiu Lietuvos regionų palikti be europinių pinigų.“ – sakė EP narys B. Ropė.