Žaliųjų frakcija Europos Parlamente tęsia žygį už sveiką ir saugų maistą. Laukiant, kol kovo mėnesį Parlamentas galutinai patvirtins EP nario Bronio Ropės siūlymą drausti skonio stipriklių naudojimą ES lėšomis finansuojamame mokinių maiste pagal Pieno, vaisių ir daržovių mokykloms tiekimo schemą, vakar buvo sėkmingai įtvirtinti B. Ropės frakcijos kolegos iš Didžiosios Britanijos Keito Teiloro (Keith Tailor) pasiūlymai kūdikių maisto kokybės didinimui.
„Panašu, kad abejotinos moralės lobistų veikiama Europos Komisija siūlė nustatyti tokius kūdikių maisto standartus, kurie leistų, jog vaikai net iki 30 procentų energijos gautų iš cukraus, – pasiūlymą komentavo B. Ropė. – Tarsi nebūtų žinomos Pasaulio sveikatos organizacijos rekomendacijos kūdikius maitinti taip, kad iš cukraus būtų gaunama ne daugiau kaip 10 proc. energetinės vertės! Ir akivaizdžiai ignoruojant žaibo greičiu augančią vaikų nutukimų statistiką!“
Babies don't need extra sugar. They are sweet enough! – tokiu angliškai geriau nei lietuviškai skambančiu žodžių žaismu diskusijų metu K. Teiloras įtikino visus oponentus, išskyrus keletą kietakakčių dirbtinio maisto korporacijų pataikūnų.
Deja, Žaliųjų frakcijai nepavyko įtvirtinti dar vieno svarbaus sveiko maisto principo – nulinės tolerancijos pesticidams.
„Tikiu, jog kartu su kita mūsų pastangomis įtvirtinta nuostata, kuri numato, kad dribsniams naudojamuose grūduose negali būti nanotechnologinių pakeitimų (nors Komisija siūlė priešingai ir mėgino nustatyti ne tokias jau mažas jų normas), mes jau prisidėjome prie sveikesnės Europos kūrimo. Žinoma, jokios reguliacinės priemonės nepadės, jei kartu neugdysime vartotojų sąmoningumo, lemiančio gal kartais kiek brangesnio, bet sveikesnio, o dar geriau – vietinio maisto pasirinkimą“, – sakė B. Ropė.
Bronis Ropė: „Neleidome, kad kūdikiai būtų maitinami cukrumi“
2016-01-22