Klausimas Europos Komisijai dėl migrantų krizės sprendimo Viduržemio jūros regione
2015-08-28
Klausimas Europos Komisijai dėl migrantų krizės sprendimo Viduržemio jūros regione

Ar žinojote, jog Europos Sąjungos Prieglobsčio, migracijos ir integracijos fondas (PMIF) ir ES Vidaus saugumo fondas (VSF) teikia paramą valstybėms narėms, susiduriančioms su nelegalių migrantų keliamais sunkumais? Ar žinote, kad dar šį mėnesį Europos Komisija nusprendė skirti šių fondų paramą Graikijai tam, kad padėti suvaldyti 160 tūkstančių dydžio nelegalių migrantų srautus? O ar žinojote, jog priėmusi tokį sprendimą, Europos Komisija, kaip pripažino ir pats už migracijos, vidaus reikalų ir pilietybės klausimus atsakingas Komisijos narys Dimitrijus Avramopulas, neskuba pervesti šių lėšų Graikijai, nors analogišką, Didžiajai Britanijai skirtą, mokėjimą jau yra atliko?

Be abejo, vienu svarbiausių klausimų, kurį po vasaros atostogų teks spręsti Europos Sąjungai, bus pabėgėlių krizė. Nors ji atrodo toli nuo Lietuvos, tačiau iš Pietų Europos girdime daug nerimą keliančių naujienų. Nelegalių migrantų skaičius vien Graikijoje šiemet išaugo 750% ir toliau didėja. Migrantų krizę galima vertinti įvairiai - ir kaip humanitarinę katastrofą, ir kaip finansinę grėsmę, ar net matyti kaip ekonominę ar demografinę galimybę. Asmeniškai aš esu įsitikinęs, kad be didelių ginčų visi sutiksime, jog kažką reikia daryti, vien tam, kad padėtis artimiausioje ateityje neblogėtų.

Didėjančio migrantų antplūdžio fone, ne mažesnį nerimą kelia pastaruoju metu paaiškėjęs Europos Sąjungos institucijų neveiklumas. Itin keistai atrodo Komisijos pozicija stabdyti mokėjimus Graikijai. Sutinku, vis dar egzistuojančios bankroto galimybės fone, ši ES valstybė narė dar turės įrodyti savo gebėjimus valdyti viešuosius finansus. Tačiau tai nepateisina Komisijos delsimo teikti paramą migrantų krizės valdymui.

Šiandien, kartu su Italijos atstove Europos Parlamente Barbara Spinelli ir dar 54 europarlamentarais išsiuntėme oficialų klausimą Europos Komisijos pirmininkui Žanui-Klodui Junkerui (Jean-Claude Juncker), už migracijos, vidaus reikalų ir pilietybės klausimus atsakingam Komisijos nariui Dimitrijui Avramopului (Dimitris Avramopoulos) bei humanitarinės pagalbos ir krizių valdymo klausimus kuruojančiam Komisijos nariui Christui Stilianidžiui (Christos Stylianides). Laiške klausiame, kodėl Komisija delsia nelegalių migrantų krizės valdymui skirtas pervesti lėšas Graikijai bei kokiomis priemonėmis toliau ketina valdyti šią krizę.

Esu įsitikinęs, kad tik solidarios Europos Sąjungos valstybių narių pastangos bei efektyvi Europos Komisijos veikla gali būti sėkmingo šio krizės sprendimo sąlyga. Būdami Europos sąjungos pasienio valstybe negalime savęs apgaudinėti mintimi, jog Viduržemio jūra ir jos problemos yra kažkur toli ir mūsų nepasieks. Kas gali žinoti - gal vieną dieną prie savo išorinių sienų pamatysime panašius vaizdus, ką šiandien mato Graikijos ir kitų pietinių ES narių pasieniečiai. Ir visai gali būti, kad kaip tik tada mums prireiks efektyvios Europos Komisijos pagalbos - mechanizmo, kuris šiandien bandomas Viduržemio jūros regione.

Apklausa

Kaip vertinate elektros rinkos liberalizavimo procesą?
Pasirinkimai

Facebook

Briuselis
+32(0)2 28 45384
bronis.rope@europarl.europa.eu
martynas.norbutas@europarl.europa.eu
Vilnius
+370 5 2077821
vilnius@rope.lt
Kaunas
+370 673 81231
ruta@rope.lt
Alytus
+370 671 32034
zita.valiuniene@gmail.com
Marijampolė
+370 671 13018
audriusbfg@gmail.com
Telšiai
+370 610 09137
remdaiva@gmail.com
Tauragė
+370 677 64721
+370 601 230381
taurage@rope2014.lt
Ignalina
+370 687 54250
siaudinis.henrikas@gmail.com
Panevėžys
+370 675 06277
panevezys@rope.lt
Klaipėda
+370 691 44132
j.klaudija@gmail.com