Europarlamentaras Bronis Ropė: „Lietuvos žemdirbiai atkakliu darbu pasiekė rezultatą – Briuselis spręs daugiamečių pievų problemą“
2024-01-11

Lietuvos ūkininkų delegacija, kurią vienija Žemės ūkio taryba, šiandien susitiko su Europos Sąjungos žemės ūkio komisaru Janusz Wojciechowski prašydami, kad komisija drauge su Lietuvos žemės ūkio ministerija (ŽŪM) pradėtų spręsti daugiamečių pievų problemą. Ūkininkai buvo priversti vykti į susitikimą su komisaru, nes ŽUM nesiėmė taisyti klaidų, kurios leistų sumažinti daugiamečių pievų referencinį plotą.

 „Sveikinu Lietuvos žemdirbius, kurie kantriai ir atkakliai kovojo, kad biurokratinė klaida dėl daugiamečių pievų būtų išspręsta. Europos Parlamente įdedu daug pastangų, kad Lietuvos žemdirbiai, ypač jauni žmonės, matytų žemės ūkio veikloje perspektyvą. Ši techninė Lietuvos problema varė ūkininkus į neviltį, ypač sulaukus ŽŪM „sveikinimų“ su siūlomomis šimtaprocentinėmis sankcijomis“, – sakė europarlamentaras Bronis Ropė.

Parlamentaras Bronis Ropė dar pernai metais ėmė kelti daugiamečių pievų klausimą Briuselyje, kai šalies ūkininkams pradėta grasinti milžiniškomis ir neadekvačiomis baudomis už suartas pievas. Parlamentaras pasikvietė jaunuosius ūkininkus Dainių Arlauską ir Darių Ufartą bei Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos prezidentą Eimantą Pranauską į darbinį susitikimą su Europos Komisijos Žemės ūkio ir kaimo plėtros generalinio direktorato (AGRI) vykdančiuoju direktoriumi Michaeliu Pielke.

Minėto susitikimo metu prašyta, kad Europos Komisija paragintų ŽŪM suformuoti teisingą sėjomainos apibrėžimą. Negana to, buvo atkreiptas dėmesys į sankcijų dydį, akcentuojant, kad šios būtų proporcingos ir protingos. Nenormalu, kad net neatkūrus 1 ha, o dirbant 500 ha, už visus 5 metus bus atimtos visos išmokos.

Europarlamentaras iš Lietuvos pristatydamas daugiamečių pievų problemą Briuselyje teigė, kad europiniai reglamentai ir nacionalinės teisės aktų nuostatos nesutampa, todėl ragino kuo skubiau spręsti šį klausimą drauge su ministerijos atstovais.

„Apmaudu, kad nacionalinės problemos sprendimui prireikė tiek Europos Parlamento, tiek net komisaro įsikišimo. Visgi džiaugiuosi ir sveikinu žemdirbius bei kiekvieną šalies gyventoją, kuris ir toliau galės rasti lietuviškos produkcijos maistą prekybos centrų lentynose, nes sparčiai nemažės ūkininkavimo teritorijos šalyje“, – pabrėžė europarlamentaras.

Parlamentarą pasiekė atgarsiai iš ūkininkų susitikimo Šilutėje, kur į susitikimą su žemės ūkio ministru Kęstučiu Navicku gali ateiti tik atrinkti ūkininkai. Tuo tarpu kiti ūkininkai – neįleidžiami.  Žemės ūkio technika blokuojama policijos automobilių.

„Gyvename demokratinėje šalyje, todėl turime suteikti galimybę kiekvienam šalies piliečiui reikšti nuomonę vienu ar kitu klausimu. Teisė į vieną ar kitą nuomonę  – natūrali ir suprantama demokratijos išraiškos forma, kuri egzistuoja valstybėse, kurios gerbia ir laikosi žmogaus teises. Palaikau ūkininkų galimybę laisvai išreikšti savo mintis rinktai valdžiai, kuri turi tarnauti šalies žmonėms.“ – piktinosi Bronis Ropė.

Europos Parlamento narys Bronis Ropė dirba Žemės ūkio ir kaimo plėtros komitete, kur visomis išgalėmis stengiasi atstovauti Lietuvos ūkininkų ir šalies žemės ūkio sektoriaus interesams.

Apklausa

Kaip vertinate elektros rinkos liberalizavimo procesą?
Pasirinkimai

Facebook

Briuselis
+32(0)2 28 45384
bronis.rope@europarl.europa.eu
martynas.norbutas@europarl.europa.eu
Vilnius
+370 5 2077821
vilnius@rope.lt
Kaunas
+370 673 81231
ruta@rope.lt
Alytus
+370 671 32034
zita.valiuniene@gmail.com
Marijampolė
+370 671 13018
audriusbfg@gmail.com
Telšiai
+370 610 09137
remdaiva@gmail.com
Tauragė
+370 677 64721
+370 601 230381
taurage@rope2014.lt
Ignalina
+370 687 54250
siaudinis.henrikas@gmail.com
Panevėžys
+370 675 06277
panevezys@rope.lt
Klaipėda
+370 691 44132
j.klaudija@gmail.com