Nesuvokiama, kad Vilnius šildosi naudodamas itin pavojingą aplinkai ir žmonėms mazutą, todėl turi mokėti gerokai mažiau už šildymą nei tie miestai, kurie modernizavo savo šilumos ūkį, pritaikant jį prie mažiau kenksmingo aplinkai biokuro. Net 90 proc. „Panevėžio energijos“ pagaminamos šilumos išgaunama deginant biokurą, todėl nesąžinga, kad šis miestas turi mokėti brangiau už Vilnių, kuris teršia aplinką taip ir nesugebėjęs pasistatyti naujos biokuro katilinės.
Europos Sąjunga jau seniai skatina pasinaudoti ES fondų parama naujų šilumos energijos gamybos pajėgumų statymui tam, kad būtų galima atnaujinti šilumos gamybą. Šiandien svarstome, kaip pereisime prie žalios energetikos, kuri yra draugiška aplinkai, tačiau vis dar palaikome energijos gamybą naudojant kenksmingą iškastinį kurą. Nesuprantama, kad žmonės besišildantys biokuru turi gerokai daugiau mokėti už šildymą, nei tie, kurie aplinką teršia mazutu! Lietuvos energetikos agentūra paskaičiavo, kad šių metų sausį mažiausiai už šilumą mokės Vilniaus gyventojai – 7 ct/kWh, tuo tarpu Panevėžio daugiausiai – vidutiniškai 9 ct/kWh.
Biokuras yra švarus, ekologiškas ir tausojantis mūsų aplinką kuras, skirtingai nei mazutas. Žinoma, biokuro kainos kilo, o šį mėnesį pašoko net apie 40 proc., nes didelę dalį biokuro Lietuva importuodavo iš Baltarusijos. Šis ekologiškas kuras galėtų atpigti, jei Lietuva pati gamintų biokurą, nes miškuose turime net apie 40 milijonų kubinių metrų medienos, kurią sudaro brandūs ir perbrendę menkaverčiai medynai.
Energetikos ateitis priklauso atsinaujinančioms energetikos rūšims, kad galėtume stabdyti niokojančius veiksnius, gyventi švaresnėje aplinkoje ir būti sveikesni!
Nesuvokiama, kad Vilnius šildosi naudodamas itin pavojingą aplinkai ir žmonėms mazutą
2023-02-14