Esame ne tik elektros, dujų ar šildymo kainų spąstuose, žmonėms brangsta ir maistas. Maisto produktų kainos šiemet Lietuvoje didėjo rekordiškai – pavyzdžiui, bulvės brango 73 proc., sūris ir kiaušiniai – 44,4 proc., miltai ir kitų grūdų produktai – 62,7 proc. ir galiausiai paukštienos ir daržovių kainos paaugo virš 30 proc. Tam, kad įpirkti maistą, daugumai iš mūsų, jau nebeužtenka vien paploninti pinigines. Sparčiai brangstant maistui, žmonėms nebepakanka uždirbamų pinigų, todėl būtiniausius maisto produktus įpirkti tampa vis sunkiau.
Užteks tuščiažodžiauti – žmonės laukia konkrečių priemonių, kurios leis atpiginti elektrą, šildymą ir maistą. Europos Vadovų Tarybos posėdžio metu, nevyniodamas į vatą, paklausiau kada pagaliau pradės mažėti sąskaitos žmonėms už elektrą ar šildymą – po mėnesio, pusės metų ar metų? Žmonės laukia mažesnių kainų!
Vadovų Tarybos posėdžio metu atkreipiau parlamentarų ir komisarų dėmesį į maisto kainų augimą. Akcentavau būtinybę peržiūrėti maisto tiekimo grandinės veikimą, kai maisto produktai iš ūkių tiekiami galutiniams pirkėjams per perdirbėjus ir prekybininkus. Ne paslaptis, kad vykdant maisto prekybą, prekybininkai nusprendžia taikyti prekėms antkainius. Maža to, pasitaiko atvejų, kai prekybos tinklai produktų kainų dydį nustato vadovaudamiesi karteliniais susitarimais, todėl būtina skaidrinti maisto tiekimo grandinės procesus.
Pagaliau reikia įtraukti į darbotvarkę ir nagrinėti maisto tiekimo grandinės procesus, peržiūrint teisės aktus ir surasti priemones, kaip pažaboti maisto kainas ir prekybininkų godumą. Nepraraskime progos priimti reikiamų sprendimų, kurie atpigintų maisto kainas!