Politinė reklama administruojama LVŽS
kandidato į Europos Parlamentą Bronio Ropės.
Ar jums yra tekę susidurti su situacija, kai Lietuvoje ir kitoje ES šalyje buvo parduodama vienodai ar labai panašiai supakuota prekė tuo pačiu pavadinimu, bet jos sudėtis ir kokybė skyrėsi?

Taip

Ne

Niekada neatkreipiau į tai dėmesio.

Bronis Ropė: Ar verta ES pinigus „kišti“ į valstybines ligonines?


Dešiniųjų pažiūrų politikai jau seniai suplanavę mažinti lovų skaičių ligoninėse bei valstybines paslaugas atiduoti į privačias rankas. Net kai kurie kairieji nesusilaiko nuo komentarų, kad ligoninių pageidavimai investicijoms regionuose yra nepagrįsti.

Šiandien pasaulyje turime koronaviruso pandemiją. Pats esu solidaus amžiaus mažo Ignalinos miestelio gyventojas ir puikiai suprantu, kaip dabar jaučiasi regionuose gyvenantys žmonės dėl grėsmės užsikrėsti koronavirusu ir dėl galimybių gauti tinkamą gydymą.

Tad kokios mūsų galimybės? Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos ataskaitoje apie sveikatos priežiūros sistemų atsaką į COVID-19 nurodoma, kad Lietuva turi beveik daugiausia stacionaro gydomosios bei ūminės priežiūros lovų ligoninėse visoje ES (daugiau tik Vokietijoje). Taip pat Lietuvoje yra vienas mažiausių mirštamumo procentų nuo šios virusinės infekcijos. Verta paminėti ir tai, kad pirmaujame ES pagal atliekamų testų dėl COVID-19 skaičių vienam milijonui gyventojų. Trumpiau tariant, esame tiriami ir sėkmingai gydomi.

Ką tai reiškia? O gi tai, kad gyventojai Lietuvoje gali jaustis ne mažiau saugūs nei kitose ES šalyse. Dalis prieš pat karantiną iš emigracijos grįžusių tautiečių atvirai pripažino, kad grįžo būtent dėl labiau prieinamų ir kokybiškesnių sveikatos sistemos paslaugų. Kai kurios valstybės iš viso neturi gydymo įstaigų atokesniuose regionuose. Ispanija ir Italija susidūrė su situacija, kai ligoniams tiesiog pritrūko stacionaraus gydymo vietų, dėl to jie buvo guldomi koridoriuose, statomos naujos ligoninės.

Tiek mūsų valdžios pastangos išlaikyti valstybinę sveikatos apsaugos sistemą, neatiduodant jos į privačias rankas, tiek ir dosnios ES investicijos, nukreiptos į Lietuvos ligonines, buvo ir yra protingas sprendimas dėl mūsų žmonių. O juk pamenate, koks buvo keliamas ažiotažas dėl tariamai uždarinėjamų ligoninių?

Vien valstybinių gydymo įstaigų atnaujinimui, pritaikymui neįgaliesiems ar tėvams su vežimėliais, remontams, palatų įrengimui, moderniausios įrangos pirkimams iš ES buvo skiriami milijardai. Mūsų tėvai, seneliai apie tokias paslaugas, kokias turime dabar, negalėjo net pasvajoti. Tad, ar vertėjo ES pinigus investuoti į valstybines ligonines? Vienareikšmiškai – TAIP.

Europos Parlamente dedu visas pastangas, kad kuo didesnė ES parama pasiektų būtent Lietuvos regionus. Skubos tvarka priėmėme sprendimus, kad kuo daugiau lėšų būtų galima lanksčiai skirti ligoninėms. Patvirtinome papildomą 3,8 mlrd. eurų paramos paketą valstybių sveikatos apsaugai stiprinti.

O gyventojus kviečiu ir toliau laikytis karantino nurodymų. Nepamirškime, kad mūsų sveikata priklauso ir nuo to, kaip saugomės patys.

 

Bus apmokėta iš EP Žaliųjų/ELA frakcijos sąskaitos.
EP nario biurai ir atstovai visoje Lietuvoje
Vilnius
+370 5 2077821,
vilnius@rope.lt

Kaunas
+370 673 81231,
ruta@rope.lt

Alytus
+370 671 32034,
zita.valiuniene@gmail.com

Marijampolė
+370 671 13018,
audriusbfg@gmail.com

Telšiai
+370 610 09137,
remdaiva@gmail.com

Tauragė
8 677 64721
+370 601 23038
taurage@rope2014.lt
Briuselis
+32(0)2 28 45384,
bronis.rope@europarl.europa.eu
milda.joksaite@europarl.europa.eu

Panevėžys
+370 674 61982,
panevezys@rope.lt


Klaipėda
+370 674 51078,
j.klaudija@gmail.com

Ignalina
+370 687 54250,
siaudinis.henrikas@gmail.com