Politinė reklama administruojama LVŽS
kandidato į Europos Parlamentą Bronio Ropės.
Ar jums yra tekę susidurti su situacija, kai Lietuvoje ir kitoje ES šalyje buvo parduodama vienodai ar labai panašiai supakuota prekė tuo pačiu pavadinimu, bet jos sudėtis ir kokybė skyrėsi?

Taip

Ne

Niekada neatkreipiau į tai dėmesio.

Bronis Ropė. Laisvi žmonės prisiima daugiau atsakomybės


Vilniaus knygų mugėje teko kalbėtis su p. Viktorija iš Panevėžio, kuri džiaugėsi įsigytomis knygomis sveikatingumo tema: „Niekas neatsakingas už mūsų sveikatą, tik mes patys. Kaip ir už savo valstybę“, – pridūrė mano pašnekovė.

Bendraudamas tiesiogiai su žmonėmis pastebiu stipriai augantį pilietiškumą ir atsakomybės prisiėmimą už Lietuvoje vykstančius procesus. Gyventojai labiau linkę įvertinti teigiamus pokyčius, suvokia savo vaidmenį kuriant gerovę valstybėje, gali pagarbiai išsakyti kritiką politikams dėl nepasiteisinusių arba uždelstų sprendimų.

Žmonės puikiai supranta, kodėl reikalingi mokesčiai, kas yra valstybės biudžetas, kam jis paskirstomas. „Aišku, norėtųsi didesnės pensijos. Vien nuo šių metų man buvo pridėta apie 40 Eur, – pasakojo p. Viktorija. – Anksčiau į knygų mugę neatvažiuodavau. Dabar ir knygą nusipirkau. Ir vaikus aplankau. Gerai, jei valdžia dar pridės. Bet suprantu, kad reikia ir mokytojams, ir gydytojams. Ir dar daug kam...“

Dainuojanti kolektyve pašnekovė pasakojo, kad veiklos jai netrūksta: „Turim pasirodymus kultūriniuose renginiuose. Dalyvauju tradicinėse šventėse bendruomenėje, organizuojam labdaringas akcijas, aplinkos tvarkymosi talkas. Turiu ką veikti – kad tik sveikatos užtektų“. P. Viktorija taip pat pridūrė, kad paskutiniais metais labai pagerėjo maitinimas Panevėžio respublikinėje ligoninėje. Pradėjus kalbėtis apie gydymo paslaugas, abu iš patirties palyginome, kad dabar gerokai atnaujinta gydymo įstaigų įranga. Kas, pvz., prieš 10 metų galėjo pagalvoti, kad kraujagyslių šuntavimui daugeliu atvejų nebereikės atverti krūtinės ląstos, pakaks nedidelio dūrio venoje? Gydymo efektyvumą gerokai didina Europos Sąjungos investicijos į pažangiausią diagnostikos, neurochirurgijos įrangą.

Kitas pašnekovas knygų mugėje – Vilniaus universiteto studentas Mantas, ketvirtakursis. „Buvau išvykęs studijuoti pagal „Erasmus+“ programą, tad turiu draugų visoje Europoje“, – mokymosi ir laisvo judėjimo galimybėmis Europos Sąjungoje džiaugėsi jaunuolis. – Įsikurti planuoju Lietuvoje. Jau dabar dirbu čia, moku mokesčius. Kitaip sakant – investuoju savo talentą ir pinigus. Lietuva taip pat į mane daug investavo. Gavau geras galimybes mokytis, čia turiu kūrybingų bičiulių. Daug patirties įgavau projektinėse veiklose. Šią patirtį ir ryšius Europoje panaudosiu pritraukiant ES ir privačias investicijas į savo šalį“, – ateities planais dalinosi Mantas.

Visada tikėjau, kad Lietuva gali išlikti gyva ir turtinga. Tad politinę veiklą paskyriau pagrindiniam tikslui – rūpintis savo šalies, ypač jos regionų, gyvastimi. Netrukus minėsime jubiliejinę Kovo 11-ąją – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-ąsias metines. Linkiu mūsų visuomenei dar didesnės pilietinės brandos ir atsakingo požiūrio į savo šalį. Išdrįskime siūlyti savo idėjas politikams. Raskime kuo pasididžiuoti, už ką padėkoti savo artimiesiems, kaimynams. Tik patys būdami savo krašto šeimininkais, esame laisvi ir nepriklausomi.

Jūsų Bronis Ropė,
Europos Parlamento narys
EP nario biurai ir atstovai visoje Lietuvoje
Vilnius
+370 5 2077821,
vilnius@rope.lt

Kaunas
+370 673 81231,
ruta@rope.lt

Alytus
+370 671 32034,
zita.valiuniene@gmail.com

Marijampolė
+370 671 13018,
audriusbfg@gmail.com

Telšiai
+370 610 09137,
remdaiva@gmail.com

Tauragė
8 677 64721
+370 601 23038
taurage@rope2014.lt
Briuselis
+32(0)2 28 45384,
bronis.rope@europarl.europa.eu
milda.joksaite@europarl.europa.eu

Panevėžys
+370 674 61982,
panevezys@rope.lt


Klaipėda
+370 674 51078,
j.klaudija@gmail.com

Ignalina
+370 687 54250,
siaudinis.henrikas@gmail.com