Politinė reklama administruojama LVŽS
kandidato į Europos Parlamentą Bronio Ropės.
Ar jums yra tekę susidurti su situacija, kai Lietuvoje ir kitoje ES šalyje buvo parduodama vienodai ar labai panašiai supakuota prekė tuo pačiu pavadinimu, bet jos sudėtis ir kokybė skyrėsi?

Taip

Ne

Niekada neatkreipiau į tai dėmesio.

Europarlamentaras Lietuvoje steigia biurų tinklą


Irma DUBOVIČIENĖ,
„Ūkininko patarėjas“

Taip pasiekiamo Europos Parlamento nario iki šiol dar nebuvo. Bronis Ropė seniesiems europarlamentarams nušluostė nosį, parodydamas pavyzdį, kaip atstovauti Lietuvai. Jis steigia biurų tinklą. Pirmoji europarlamentaro būstinė atidaryta Vilniaus centre. Netrukus duris atvers biuras ir Kaune, Žemės ūkio rūmuose. Iš viso veiks dešimt tokių biurų – visose apskrityse. Pats Vilniaus centras, Gedimino prospekte 28 numeriu pažymėtas namas – tas pats, kuriame įsikūrusi Lietuvos kooperatyvų sąjunga. Pakilus į penktąjį aukštą ir yra B. Ropės biuras. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis – vienas pirmųjų svečių.

Jis šypsodamasis prisiminė Europos Parlamento nariu pabuvęs tris minutes. To pakako apsispręsti ir mandatą perleisti Broniui Ropei. Po penkerių metų pertraukos Lietuva Briuselyje Kaimo reikalų komitete pagaliau vėl turi savo narį – ir ne bet kokį. B. Ropė atskleidė, kad iš EK pirmininko Žano Klodo Junkerio gavo pripažinimą, jog reikia suvienodinti išmokas žemdirbiams, negali būti skirtumų tarp senųjų ir naujųjų narių. Bendrijos plėtra kuriam laikui stabdoma, pastangos bus skiriamos Europą padaryti labiau vienalyte. 2015-2016 metais esą galima tikėtis didesnio solidarumo.

Išmokos – vienas pagrindinių klausimų, su kuriais į europarlamentarą kreipiasi žemdirbiai.

Buvusiam Ignalinos merui gerai žinomos ir kitos agrarinio sektoriaus aktualijos, jis nepraleidžia progos pabendrauti ir su žemės ūkio politikais, ir su žemdirbiais.

„Nuo kaimo neatitrūkęs, praktiškai gyvenu Ignalinoje, kaime, – tvirtina europarlamentaras ir pusiau rimtai nusako savo dabartinį gyvenimą, – per savaitę keturi skrydžiai, 2-3 skirtingos lovos. Ta pati žmona. Kaimynė paklausė žmonos, ar lydės mane į Briuselį, o ji – „ar jūs lydite savo vyrą į darbą?“

Tvarka tokia, kad apmokamos 2-3 dienos gyvenimo Briuselyje ir kelionė. Pavakary ar iš karto į posėdžius rytą atskrendu, vakare po posėdžio vėl į namus, vidurnaktį jau namie.“

Naujos sudėties Parlamente, pasak B. Ropės, dar formuojasi darbo grupės. Svarbiausias darbas – suformuoti komisiją. Pirmininkas jau paskirtas, dabar „lukštenamos“ komisarų kandidatūros.
Dvi savaites vyks jų klausymai. Tuomet visi 28 komisarai iškart turi būti patvirtinti.

Biuro atidarymo proga susirinkęs svečių būrys atėjo ne vien su maloniais sveikinimais, bet ir provokuojančiais klausimais. Pvz., apie neseniai Seimo palaimintą ritualinį gyvūnų skerdimą.

„Irake, Sirijoje vos ne tiesioginiame eteryje žudomi žmonės, galbūt kalbant maldą“, – koliziją įžvelgė žaliųjų frakcijos atstovas, teiraudamasis B. Ropės nuomonės. Biuro šeimininkas atsakydamas pasvarstė, kad mūsų Seime įstatymai kartais priimami šiek tiek skubotai, per menkai išdiskutuojami. Briuselyje šiuo atžvilgiu tvarka yra geresnė. Klausimas svarstomas tiek, kol randamas bendras sutarimas.
EP nario biurai ir atstovai visoje Lietuvoje
Vilnius
+370 5 2077821,
vilnius@rope.lt

Kaunas
+370 673 81231,
ruta@rope.lt

Alytus
+370 671 32034,
zita.valiuniene@gmail.com

Marijampolė
+370 671 13018,
audriusbfg@gmail.com

Telšiai
+370 610 09137,
remdaiva@gmail.com

Tauragė
8 677 64721
+370 601 23038
taurage@rope2014.lt
Briuselis
+32(0)2 28 45384,
bronis.rope@europarl.europa.eu
milda.joksaite@europarl.europa.eu

Panevėžys
+370 674 61982,
panevezys@rope.lt


Klaipėda
+370 674 51078,
j.klaudija@gmail.com

Ignalina
+370 687 54250,
siaudinis.henrikas@gmail.com