Politinė reklama administruojama LVŽS
kandidato į Europos Parlamentą Bronio Ropės.
Ar jums yra tekę susidurti su situacija, kai Lietuvoje ir kitoje ES šalyje buvo parduodama vienodai ar labai panašiai supakuota prekė tuo pačiu pavadinimu, bet jos sudėtis ir kokybė skyrėsi?

Taip

Ne

Niekada neatkreipiau į tai dėmesio.

Bronis Ropė: Europos Parlamente – mūšis prieš naujus GMO


Šiandien, vasario 3 d. Strasbūre susirinkę europarlamentarai balsuos dėl trijų prieštaravimų naujoms genetiškai modifikuotų sojų veislėms. Prieštaravimų pagrindiniai motyvai, kuriuos suformulavo Aplinkos, visuomenės sveikatos ir maisto saugos komitetas, kalba ne tik apie tai, kad Europos Komisijos elgesys patvirtinant naujus GMO yra nedemokratiškas, savavališkas ir pažeidžiantis Europos Sąjungos veikimo sutartį. Pasak Europos Parlamento Žemės ūkio ir kaimo plėtros komiteto nario Bronio Ropės, prieštaravimuose perspėjama apie realius GMO pavojus europiečių sveikatai.

"Pirmoji prieštaravimo sulaukusi GM soja, dėl kurios bus balsuojama šiandien, sukurta Vokietijos farmacijos ir chemijos giganto „Bayer“. Kaip ir dauguma kitų GMO, ši soja sukurta siekiant padidinti tos pačios kompanijos gaminamų pesticidų, „Liberty Link“ pavadinimu, apyvartą", - sako Europos Parlamento Žaliųjų grupės narys Bronis Ropė.

Ši soja „praturtinta“ ne vienu, o dviem naujais baltymais – vienas nulemia sojos atsparumą gliufosinatui, kitas – dar vienam herbicidui izoksaflutolui. Gliufosinatas dar 2009 metais įtrauktas į 22 labiausiai pavojingų cheminių medžiagų sąrašą ir Europos Parlamentas jau buvo nubalsavęs, kad šioms medžiagoms nebūtų pratęstas galiojimas, kuomet jis pasibaigs.

"Gliufosinato galiojimas pasibaigs jau kitąmet, tad kam reikalingi GMO, kurie skirti auginti kartu su šiuo pesticidu? Ar toks gliufosinatui atsparių GMO stūmimas reiškia, kad šio pesticido galiojimą Europos Komisija numačiusi pratęsti? O jei ne, kokia logika leisti importuoti GMO, kurie bus užteršti chemikalais, draudžiamais naudoti ES žemės ūkyje?", - retoriškai klausia Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Europos Parlamento narys Bronis Ropė.

Kitos dvi GM sojų veislės, dėl kurių bus balsuojama, yra sukurtos „Monsanto“ - JAV korporacijos, kuri užima pirmą vietą pasaulyje pagal GMO sėklų platinimą. Kadangi „Monsanto“ daugiausia pajamų gauna iš herbicido glifosato (komercinis pavadinimas „Roundup“), minėtos sojos sukurtos būti atsparios būtent glifosatui.

"Pasaulinės sveikatos organizacijos Tarptautinis vėžio institutas neseniai paskelbė, kad glifosatas, kurio GM sojos sukaupia vidutiniškai 10 mg/kg, labiausiai tikėtina yra žmonių kancerogenas. Kadangi Komisijai pavaldi Europos maisto saugos agentūra suskubo ši faktą neigti, pasipiktinimo laišką V.Andriukaičiui pasirašė 90 Europos mokslininkų, dirbančių GMO srityje. Sausio 28 dieną šiuos mokslininkus parėmė 65 europarlamentarai iš įvairių frakcijų, į eurokomisarą V.Andriukaitį kreipdamiesi atviru laišku", - sako Bronis Ropė.

Pasak B.Ropės, tikimąsi, kad trečiadienį vyksiantis balsavimas dar kartą parodys, kad europiečiams nereikalingi jokie GMO, kurie kelia pavojų sveikatai ir kurių pagalba pesticidų gamintojai kraunasi sau pelnus.

Daugiau informacijos:
Bronis Ropė
Europos Parlamento narys
Mob.: +37068641744
EP nario biurai ir atstovai visoje Lietuvoje
Vilnius
+370 5 2077821,
vilnius@rope.lt

Kaunas
+370 673 81231,
ruta@rope.lt

Alytus
+370 671 32034,
zita.valiuniene@gmail.com

Marijampolė
+370 671 13018,
audriusbfg@gmail.com

Telšiai
+370 610 09137,
remdaiva@gmail.com

Tauragė
8 677 64721
+370 601 23038
taurage@rope2014.lt
Briuselis
+32(0)2 28 45384,
bronis.rope@europarl.europa.eu
milda.joksaite@europarl.europa.eu

Panevėžys
+370 674 61982,
panevezys@rope.lt


Klaipėda
+370 674 51078,
j.klaudija@gmail.com

Ignalina
+370 687 54250,
siaudinis.henrikas@gmail.com